Kuna Kristiine Prisma oli kunagi mul üks kodupoodidest, siis võtaks ka sel teemal sõna.
Kindlasti on K-erakonna järelevalve alkoprobleemide osas tervitatav. Loomulikult ei poolda ka mina alaealistele alkomüüki, nagu enamik meist. Aga selles osas olen küll peaministriga ühte meelt, et karistus ei ole rikkumisega proportsioonis vms. Tehtagu trahvi ja võetagu nt kuuks ajaks alkoluba ära. Pool aastat ehk liiga karm otsus karistamaks kaudselt ka Kristiine või selle lähiümbruse elanikke. Sellise suure poe puhul on määravaks ka avalik huvi. Ega siis sellel ostmata jää, kel väga vaja. Lihtsalt valge inimene tahaks oma asjad ühest kohast ära osta, nt kasvõi sünnipäevale minekuks vajalikud asjad ühest kohast ära osta, mitte kolistada veini ostmiseks mingeid ümbruskaudseid urkaid pidi. Alternatiiv on valida mõni teine pood, kus kõik vajaliku ühest kohast kätte saab. Seetõttu tundubki, et klientuur lahkub ning see oleks juba topeltkaristus. Loomulik, et selline karistus edasi kaevatakse.

Ja kõige hullem ongi, et Õllesummeril määrati alaealistele alkomüügi tõttu ainult mõned trahvid- keegi ei ajanud müüjat minema ega võtnud müügiluba ära. Veidi proportsioonist väljas ju need karistused.

Siinkohal ei oska ma muud soovitada Prisma juhtidele, et pool aastat pole ilmselt tarvis kannatada. Tehke üks eraldi alkomüügi nurgake – mõni päev natuke mööbeldamist-ehitamist. Ning selle nurga jaoks tehke eraldi tütarfirmast operaatorfirma, kellele siis vajalikud load muretseda. Muud vahet poleks senisega, et alkot saaks nüüd eraldi "august", aga siiski nn põhipoe lähedalt. Karistus on kandmisel, kliendid on enam-vähem rahul ning kõik on taas JOKK. Kui ainult kuu aega on see piirang, siis ilmselt ei tasuks selline skeem ära.

Lisaks muidugi peaks mainima Kristiine Prisma äärmiselt kehva logistilist asukohta parkla suhtes, mistõttu autoinimesed juba praegu hoiavad sellest poest teadlikult eemale, kusjuures see parkla on ka ju sobiv ainult Fiat Unodele. Lähedale jääb ju Sõpruse Rimi, kus saab autoga "treppi" sõita ning parkimisruumi piisavalt (ok, parkimismaja pole).Comments


Name (nõutav)

Email (nõutav)

Veebileht

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Share your wisdom

  • Otsi


  • Teemad

  • Arhiiv