Mõned küsimused Windows NT kohta

  1. Millise käsuga saab käivitada Windows NT installatsiooniprotsessi, selle erinevad võimalused? Ja mis tuleks soovitavalt enne installeerimist laadida? (Käivitus DOSist winnt. WinNT-s winnt32. Kui pole tarvis installikettaid luua, siis vőtmega /b winnt /b. Enne installi on soovitav laadida smartdrv, et ta alguses kopeeriks kiiremini. Vahe selles, et smartdraiviga kopib kuskil 10 min., ilma aga üle tunni aja.)
  2. Mida kujutab endast failisüsteem NTFS ja mille poolest on ta põhimõtteliselt parem FAT-ist ? (NTFS-is on realiseeritud turvalisus, kus igal failil ja kataloogil on vastavad õigused. Ka on ta kiirem ja suuremate ketaste puhul ei raiska ketast.)
  3. Kuidas saab NTFS failisüsteemi DOSi all vähemalt lugeda ? (Selleks programmike NTFSDOS. )
  4. Mille poolest erinevad roaming profile ja local profile ? (Roaming profile on profiil, mis rändab mööda masinaid. S.t. suvalisest võrgu masinast sisse logides on pilt ja settingud ühesugused. Local on seevastu kohalik, mis kopeeritakse roamingust.)
  5. Kuhu peaks paigutama süsteemis roaming profile ? (Soovitav on paigutada see kasutaja kodukataloogi profile kataloogi alla, aga mitte kodukataloogi juurikasse. Muidu arvab NT, et kõik see stuff seal on profiil ja sisselogimine võtab mõnemegase suurusega kodukataloogi puhul ikka tükk aega.)
  6. Mis tuleks enne NT Serveris teha, et tööjaamad saaksid end serverile külge haakida? (Tuleb Server Manager'ist öelda, et Add to Domain... ja sinna lisada vajalikud tööjaamad. Lühidalt: tuleb defineerida tööjaamad, mille pealt saab domeeni sisse logida.)
  7. Kuidas on soovitav paigutada failisüsteemis muutumatud andmed (programmid jm.) ja muutuvad andmed (kasutajate kodukataloogid, infosüsteemi andmefailid jm.)? (Erinevatel kettapartitsioonidel loomulikult. See peaks kehtima igasuguse võrgu-OS-i puhul vist, seega universaalne küsimus.)
  8. Kuidas kaitsta Windows NT-d juhuks, kui miskit peaks süsteemiga juhtuma (näiteks registratsioonibaasi, kasutajate andmebaasi hävimine)? Kuidas installatsiooniprogrammiga kettalt hävinud süsteemi taastada? (Tuleks pruukida regulaarselt programmi RDISK.EXE pärast igat süsteemi töötavat muutust, mis loob Emercency Repair Diski, kus on andmed kasutajate, programmide jm. kohta.) (Installprogrammis on koht, kus ta küsib, kas vajuta ENTER-it WinNT installiks või R-i et repair current installation. Viimasel juhul eeldatakse muidugi Repair Diski olemasolu.)
  9. Mis ülesanded nendel on: Primary Domain Controller, Backup Domain Controller, Stand-Alone Server ? (Primary Domain Controller on primaarne domaini kontroller, kuhu kasutajad sisse logivad ja tööd teevad. Kui PDC-ga peaks miskit juhtume, siis võtab ülesanded kasutajale märkamatult üle Backup Domain Controller. Stand-Alone Server ei sisalda Domain Controllerit, küll aga töötab edukalt muu serverina (andmebaasiserver, failiserver jm.).
  10. Milleks on peidetud shared head ja kuidas neid tähistatakse ? Kus on neid soovitav kasutada? (Peidetud shared on selleks head, et masina sirvimisel (browse) ei näidata neid, tähistatakse \\SERVER\SHARE$ . $ määrab selle, kas tegemist on peitmisega või ei. Neid soovitatakse kasutada näiteks kodukataloogide väljajagamisel \\SERVER\USER$)