Eile pöördus Riho RIA-st (www.ria.ee) minu poole (seal oli listis veel inimesi), et saaks kuidagi elu paremaks teha. Tsiteerin tema e-maili (loodetavasti Riho ei pahanda).

—- Tsitaadi algus —–
Sain täna kogemuse võrra rikkamaks. Nimelt sain kaks kuud tagasi isaks. No see iseenesest ei ole enam väga suur uudis ja suurest tuhinast ülesaanuna otsustas minu elukaaslane taotleda poole õppelaenu kustutamise võimalust. Hakkasin uurima, kuidas seda teha, sest lapse emal on lapsega niigi piisavalt tegemist. www.ensib.ee leht selgitas ilusti, et neiu peab pöörduma panka, kust laen võetud ja ka lahti oli seletatud see, millised andmeid vaja lisaks pangale esitada. Nii võtsin ette Hansapanga kodulehe, et otsida informatsiooni nimetatud võimaluse kohta. Ega ma sealt suurt midagi ei leidnud ja nii helistasin panga klienditoele. Klienditugi tõdes, et selline võimalus on tõesti olemas. Ma küsisin, et kas seda võimalust saab ka internetipangas kasutada, mispeale vastati mulle eitavalt. Nii uurisin edasi, kuidas siis. Öeldi, et tuleb tulla kohale ja kirjutada vajalik avaldus. Küsisin, et äkki saan siiski avalduse netist nende kodulehelt kätte, et siis aega kodus täita või nii. Kahjuks ei olevat seda vormi internetis, aga mulle tehti vastutulek ja saadeti vorm meiliga. Õnneliku noore isana täitsin kiirelt vormi ära ja lasin elukaaslasel allkirjastada. Nii asusingi kolm paberit (avaldus, neiu kooli lõpetamise diplomi koopia ja lapse sünnitunnistuse koopia) näpus panga poole teele. Pangas selgus, et kuna diplomi koopia ei ole kinnitatud, siis pean tooma lisaks ka originaali, et nad saaks ise koopia teha. Läksin siis originaali tooma ja sellele järele jõudnuna helistati, et neiu peab ikka ise kohale minema, sest minu isikut ei olevat võimalik ühtselt tuvastada. Ma ise mõtlesin, et mitmeti siis mind tuvastada tahetakse, et minu nimi ja isikukood ju lapse sünnitunnistusel olemas ja ka ID kaart varuks taskus. Loomulikult anti võimalus minna paberitele järgi ning neiul minna lähimasse pangakontorisse. Nii ma tegingi ja ei möödunud kaua, kui omasin taas pabereid, millega hommikul panga poole väntasin. Samas olin ka sama loll nagu enne panka minekut :-).

Siit tekkis minul küsimus, et miks ei saa kodanikud sellist teenust tarbida Kodanikuportaali vahendusel, kus X-tee küljes on olemas nii pangad, kui ka Sotsiaalkindlustusamet, Rahvastikuregister ja EHIS!? Ma olen küll üsna tüütu inimene, aga ma ei ole siiski kaotanud lootust maailma parandada. Seega on minu ettepanek asjaosalistele, et lahendame antud asja korraliku e-teenusena ära!?!?
—– Tsitaadi lõpp —–

Olles ise noor isa, siis kahtlemata on Riho mõtted head. Minuteada on Sotsiaalkindlustusamet EHIS-e külge juba üle X-tee lingitud, pangad on kohe-kohe ehk septembrikuust liitumas. Mul endal või täpsemalt minu perel varsti sama asja vaja ajada…;-)
 
Arvestades, et lapsega emal on liikumine avalikes asutustes suhteliselt komplitseeritud, siis on kahtlemata hädavajaliku teenusega tegemist. Ja nagu näha, siis issil puudub antud juhul võimalus emme sekretäriks-asjaajajaks olla.

Mis seal ikka, peame siis ühiselt tegutsema, et asi realiseeritud saaks. Bürokraatlikud tõkked lükkama laiali…Comments


Name (nõutav)

Email (nõutav)

Veebileht

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Share your wisdom

  • Otsi


  • Teemad

  • Arhiiv